Firany do kuchni. Jak wybrać idealny produkt

Kuchnia to miejsce, w którym większość z nas spędza dużo czasu. W kuchni przygotowujemy i często pijemy poranną kawę i posiłki. To miejsce, w którym powinniśmy czuć się dobrze, dlatego bardzo ważny jest układ wnętrza kuchni. Firany są ozdobą i uzupełnieniem wystroju kuchni bez nich trudno wyobrazić sobie aranżację tego pomieszczenia. Jak wybrać odpowiednie firany do naszej kuchni? Czym kierować się przy zakupie?

Firany dopasowane do stylu wnętrza

Firany w kuchni mają za zadanie akcentować i uzupełniać styl kuchni. Ponadto mogą pełnić funkcję funkcjonalną, zasłaniając okna, chroniąc przed nadmiernym nasłonecznieniem lub oczami sąsiadów. Odpowiednio dobrane firany kuchenne mogą dodać pozytywnej atmosfery i klimatu. Niezależnie od stylu pomieszczenia możesz dokupić do kuchni uniwersalne zasłony pasujące do każdego wnętrza. Są to zazwyczaj białe firanki w kuchni, a ze względu na brak wzoru można je wykorzystać jako dowolny rodzaj dekoracji wnętrz. To propozycja dla mniej wymagających i tych, którzy nie mają konkretnych oczekiwań co do dekoracji okien.

Dwie zasłony z woalu zamocowane po bokach będą idealnym dodatkiem do kuchni w stylu romantycznym lub klasycznym. Tego rodzaju firany kuchenne często są dostarczane z taśmą,  więc doskonale dopasują się do każdego okna. Popularne są również firany żakardowe. Zasłony żakardowe wykonane z przędzy przepuszczają bardzo dobrze światło i powietrze. W kuchni dostępne są zasłony żakardowe w kwiatowe lub geometryczne wzory. Zasłony żakardowe można wykończyć błyszczącą włóczką, która sprawia, że długie zasłony wyglądają jeszcze bardziej efektownie.

Gotowe zasłony do kuchni

Popularne są również gotowe firany i zasłony we wzory kuchenne. Doniczki, czajniki czy wzory na zasłonach i zasłonach to zdecydowanie kiepski pomysł na małą kuchnię. W małej kuchni należy zastosować jasne i jednolite zasłony, które optycznie powiększą przestrzeń wnętrza. Wszelkie dekoracje, ozdoby i bogate plakaty nie wyglądają dobrze. Możesz pozwolić sobie na więcej, jeśli chodzi o dekorację okien w przestronnej i przestronnej kuchni.

Zasłony i proste skrojone firany możemy stosować niezależnie od wielkości kuchni, ponieważ pasują do każdej estetyki wnętrza. Popularność w kuchni zyskują także kolorowe firany, wykonane z materiałów takich jak błyszcząca satyna, ale są one bardzo specyficzne i nie pasują do każdego wystroju wnętrza. Jeśli ściany i meble w kuchni są pastelowe, możesz wybrać jaśniejsze zasłony. Jednak gdy w kuchni jest więcej kolorów, zasłony lub zasłony powinny być gładkie i jasne.